8 Սեպտեմբեր 2010 - 06:38 AMT
«Յունիբանկ»-ն առաջարկում է օգտվել իր նոր և մատչելի վարկատեսակից` U-100 վարկային քարտից, որն ունի մինչև 300 հազար ՀՀ դրամ սահմանաչափ: Այս քարտը կարող են ձևակերպել այն բոլոր ֆիզիկական անձինք, ովքեր չունեն բացասական վարկային պատմություն: Քարտի ձեռքբերման համար բավական է ներկայացնել անձնագիրը, սոցիալական քարտը և տեղեկանք աշխատավայրից աշխատավարձի և զբաղեցրած պաշտոնի վերաբերյալ, եթե տրամադրվող գումարը գերազանցում է 100 հազար դրամը: Վարկի ժամկետը կազմում է 24 ամիս: Քարտը տրամադրվում է անվճար, առանց սպասարկման դիմաց տարեկան վճարի: Վարկի տոկոսադրույքը տարեկան 24 տոկոս է: Ըստ որում U-100-ի քարտապանին տրամադրվում է 30 օրյա արտոնյալ ժամանակաշրջան, որի ընթացքում հաճախորդը ազատվում է վարկի դիմաց տոկոսավճարից: Վարկի ձևակերպումը և քարտի տրամադրումը կազմում է ոչ ավելի քան 5 աշխատանքային օր: U-100 քարտը կարելի է ձեռքբերել «Յունիբանկ»-ի բոլոր 33 մասնաճյուղերում:
«Յունիբանկ»-ում առկա է վարկային քարտերի շատ մեծ տեսականի բոլոր նպատակների համար` սպառողական, տուրիստական, բուժսպասարկման, ապահովագրման և այլն: Սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի գործարկմամբ, որը նախատեսվում է աշնան սկզբին, բանկը հնարավորություն կստանա արտադրողների և առևտրային ցանցերի հետ ստեղծել նոր համատեղ ծրագրեր, հաճախորդներին առաջարկելով լոյալության նոր ծրագիր, որը հիմնված է բոնուսային միավորների գաղափարի վրա: Ըստ այս ծրագրի հաճախորդը, բազմազան ապրանքատեսակների և ծառայությունների դիմաց վճարելով, վաստակում է գումարի տեսքով միավորներ, որոնք կկուտակվեն նրա քարտային հաշվին: Դրանով իսկ ծրագրի մասնակից ընկերությունները հաճախորդին են վերադարձնում նրա կողմից ծախսված գումարի մի մասը` լոյալություն ցուցաբերելով հաճախորդի նկատմամբ:
«Այդպիսով քարտապանները կսկսեն պլաստիկ քարտերին վերաբերվել ոչ որպես պարզապես դրամի կանխիկացման միջոցի, այլ մի շարք առավելությունների ձեռքբերման հնարավորության, որոնք նրանք ոչ մի այլ դեպքւմ ստանալ չեն կարող, քանի որ մեր կողմից առաջարկվելիք ծառայությունները կլինեն իրենց տեսակում միակը: Մեր գլխավոր նպատակն է ապացուցել հաճախորդին, որ դրամը բանկում պահելը շահեկան է հենց իրենց համար», – ասել է «Յունիբանկ»-ի Վարչության նախագահի տեղակալ-մանրածախ բիզնեսի գծով տնօրեն Մեսրոպ Հակոբյանը:
Ներկայում «Յունիբանկ»-ի կողմից թողարկված քարտերի քանակը կազմում է 60 000, բանկոմատներինը` 70, իսկ POS-տերմինալներինը` 656, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

“Юнибанк” предлагает воспользоваться новым удобным банковским продуктом – кредитной картой U-100 с лимитом до 300 тыс. драмов. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, кредит могут оформить все физические лица, не имеющие отрицательную кредитную историю. Для приобретения карты достаточно предъявить паспорт, социальную карточку и справку с места работы о зарплате и занимаемой должности, если запрашиваемая сумма превышает 100 тыс. драмов. Срок кредита составляет 24 месяца, карта выдается бесплатно, без взимания платы за годовое обслуживание. Процентная ставка по кредиту составляет 24%-ов. При этом держателю карты U-100 предоставляется 30-дневный привилегированный срок, в течение которого клиент освобождается от выплаты процентов по кредиту. Предоставление карты с оформленным кредитом занимает не более 5 рабочих дней. Приобрести карту U-100 можно во всех 33-х филиалах банка.
В “Юнибанке” очень широкая линейка кредитных карт для всех целей: потребительских, туристических, для оплаты медобслуживания, страховки и.т.д. А с запуском собственного процессингового центра, намеченный на начало осени, банк получит возможность создавать совместные проекты с производителями и торговыми сетями, предложив клиентам новую программу лояльности, которая основана на идее бонусных очков. Так, клиент, заплатив за различные товары и услуги, одновременно сможет заработать очки в виде денег, которые будут накапливаться на его карточный счет. Тем самым, компании-участники программы будут возвращать клиентам часть потраченных денег, демонстрируя лояльное отношение к своим клиентам.
“Таким образом, картодержатели начнут воспринимать пластиковую карту не просто как средство обналичивания денег, а возможность получения целого ряда преференций, которые они не смогут получить ни в каком другом случае, поскольку разработанные нами продукты будут уникальными в своем роде. Наша главная цель – доказать клиентам, что держать деньги в банке выгодно для них самих “, – отметил заместитель председателя правления-директор розничного бизнеса “Юнибанка” Месроп Акопян.
На сегодняшний день количество выпущенных банком карт достигло 60 000, количество установленных банкоматов – 70, а POS-терминалов – 656.