Տեխնոլոգիաների ArmTech 2010-ի հայկական կոնգրեսը կանցնի հոկտեմբերի 30-ին Երևանում «DigiTec-expo» համաժողովի շրջանակներում: Այդ մասին լրագրողներին է հայտնել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ Կարեն Վարդանյանը: Ըստ նրա, կոնգրեսի ժամանակ կքննարկվի սփյուքռի ներուժի կիրառման հնարավորությունը Հայաստանում ՏՏ ոլորտի զարգացման համար:
«Որոշվեց, որ հաջողության հասնելու համար, անհրաժեշտ է, որ այն կազմակերպվի Հայաստանում: Այս կոնգրեսը ռազմավարական նշանակություն կունենա»,-ասել է Կարեն Վարդանյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Synopsys Armenia ընկերության մամլո քարտուղար Գայանե Մարկոսյանը, տվյալ պահի դրությամբ աշխատանքային խումբը քննարկում է ArmTech 2010-ի երկրորդ մասը Փարիզում անցկացնելու հնարավորությունը:

8 Сентябрь 2010 - 10:18 AMT
Армянский конгресс технологий 2010 (ArmTech) пройдет в рамках форума “DigiTec-expo” 30 октября в Ереване. Об этом сообщил журналистам председатель Союза предприятий информационных технологий Карен Варданян. По его словам, в ходе конгресса будет обсуждена возможность использования потенциала Диаспоры для развития информационных технологий в Армении.
“Было решено, что для успешного проведения конгресса, необходимо, чтобы он организовывался в Армении. Нынешний конгресс будет носить стратегическое значение”, – сказал Карен Варданян.
Как сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь компании Synopsys Armenia Гаяне Маркосян, на данный момент рабочая группа обсуждает проведение второй части конгресса ArmTech 2010 в Париже.