2010թ. հունվար-հուլիս ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անունով փոխանցվել է 776,9 մլն դոլար: Ինչպես հայտնում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուն, այդ ցուցանիշը 9,1 տոկոսով կամ 77,4 մլն դոլարով կրճատվել է 2009թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Ընդ որում, փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 515,8 մլն դոլար, նրան հաջորդում է ԱՄՆ-ն` 71,2 մլն դոլար և Գերմանիան` 11,8 մլն դոլար: Թուրքիան դրամական փոխանցումների քանակով 9-րդն է 1336 հազար դոլար ցուցանիշով:
Բացի այդ, հաշվետու շրջանում Հայաստանից արտերկիր փոխանցումների քանակն ավելացել է 3,5 տոկոսով` կազմելով 380,5 մլն դոլար 2009-ի հունվար-հուլիս ամիսների 367,8 մլն դոլարի դիմաց: Հունվար-հուլիսին զուտ մուտքերը կրճատվել են 18,5 տոկոսով և կազմել են 396,4 մլն դոլար 2009-ի հունվար-հուլիս ամիսների 486,5 մլն դոլարի դիմաց:

8 Сентябрь 2010 - 13:23 AMT
В январе-июле 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $776,9 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель сократился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 9,1% или на $77,4 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $515,8 млн., далее следует США – $71,2 млн. и Германия $11,8 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем в $1336 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 3,5%, составив $380,5 млн. против $ 367,8 млн. в январе-июле 2009 года. Чистый приток поступлений в январе-июле сократился на 18,5% и составил $ 396,4 млн. против $486,5 млн. в январе-июле 2009 года.