9 Սեպտեմբեր 2010 - 15:49 AMT
Սեպտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել 20 տարի մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) երկարաժամկետ AMGB20072283 թողարկման արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 3 մլրդ 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 700 մլն դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 455 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 245 մլն դրամ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 2 մլրդ 260 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 1 599 445 681 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը` 16.4770 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 16.5000 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել է 7 գործակալ: Այս մասին հաղորդել է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության ծառայությունը:

9 Сентябрь 2010 - 15:49 AMT
9 сентября состоялся аукцион по размещению государственных долгосрочных казначейских облигаций со сроком погашения 20 лет серии AMGB20072283. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 7 дилеров.
Объем эмиссии гособлигаций – 3,5 млрд. драмов, а спрос на них – 2,7 млн. драмов, из которых по конкурентным заявкам – 2,455 млрд. драмов, а неконкурентным – 245 млн. драмов. Выручка от размещения облигаций составила 1 599 445681 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 16,4770%, при точке отсечения 16,5000%.