9 Սեպտեմբեր 2010 - 16:05 AMT
Սեպտեմբերի 9-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,850 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364,72 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364,50 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 9-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 364,17 դրամ` սեպտեմբերի 8-ի համեմատ ավելանալով 0,32 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 463,59 դրամ է` ավելանալով 2,19 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,81 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 8-ի ցուցանիշից ավելի է 0,04 կետով: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

9 Сентябрь 2010 - 16:05 AMT
На NASDAQ OMX Армения 9 сентября было реализовано сделок по купле-продаже инвалюты на сумму $1,850 млн
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 9 сентября было реализовано сделок по купле-продаже иностранной валюты на сумму $1,850 млн. по курсу 364,72 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 364,50 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 9 сентября составил 364,17 драмов, увеличившись по сравнению с 8 сентября на 0,32 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 463,59 драма, увеличившись на 2,19 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,81, что больше показателя 8 сентября на 0,04 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.