10 Սեպտեմբեր 2010 - 12:49 AMT
Սեպտեմբերի 6-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 71,282,434 ԱՄՆ դոլար` 363.38 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 67,085,241 ԱՄՆ դոլար` 364.9 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
ՙՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ՚ ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.24 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 650,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.85 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 15.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 29.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է Հայաստանի ԿԲ մամլո ծառայությունը:

10 Сентябрь 2010 - 12:49 AMT
С 6 по 9 сентября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 71,282,434 долларов США по 363.38 драмов/1 доллар США и продано 67,085,241 долларов США по 364.9 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,800,000 долларов США по 363.24 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 650,000 по 362.85 драмов/1 доллар США.
С 30 августа по 5 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 15,1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 29,2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении