Սեպտեմբերի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»՚ ԲԲԸ-ում կայացել է 2,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք: Մեկ ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363.2 դրամ: Փակման գինը կազմել է 363 դրամ:
Ընդ որում, ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363,87 դրամ, սեպտեմբերի 9-ի համեմատ նվազելով 0,3 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 463,72 դրամ է` ավելանալով 0,13 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,79 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 9-ի ցուցանիշից քիչ է 0,01 կետով: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,5 млн. по курсу 363,2 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 363 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 10 сентября составил 363,87 драма, сократившись по сравнению с 9 сентября на 0,3 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 463,72 драма, увеличившись на 0,13 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,79, что меньше показателя 9 сентября на 0,01 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.