Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում անցկացված հաշվապահների որակավորման հերթական քննության արդյունքները: Հրավիրված 17 դիմորդներից քննությանը ներկայացել է 14 դիմորդ, որոնցից 7-ին տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական:
2010 թվականի ընթացքում անց է կացվել հաշվապահների որակավորման 16 քննություն: Քննություններին մասնակցել է 231 դիմորդ, որոնցից որակավորված հավաստագիր է հանձնվել 123-ին:
Հայաստանի Հանրապետությունում 11.09.2010թ. դրությամբ որակավորման հավաստագիր ունի 327 հաշվապահ, հաղորդում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

Министерство финансов РА опубликовало результаты очередных квалификационных экзаменов аудиторов, согласно которым из 17 претендентов в экзамене участвовали только 14, а квалификацию получили лишь семь человек.
Как сообщает пресс-служба министерства, в течение 2010 года было проведено 16 квалификационных экзаменов аудиторов, в которых принял участие 231 человек, а квалификационные свидетельства получили 123 аудитора. В Армении по состоянию на 11 сентября 2010 года квалификационные свидетельства имеют 327 аудиторов.