2010թ. սեպտեմբերի 14-ից Արդշինինվեստբանկի գլխավոր գրասենյակում և մայրաքաղաքի մասնաճյուղերը սկսելու են սպասարկել « Զոլոտայա կորոնա» միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգը: Նոր համակարգը հնարավորություն կտա Արդշինինվեստբանկի հաճախորդներին կատարել արագ դրամական փոխանցումներ ՌԴ ռուբլիով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով:
Արդշինինվեստբանկի մասնաճյուղերում «Զոլոտայա կորոնա» համակարգով ուղարկված գումարի ստացման դեպքում, ստացողից միջնորդավճար չի գանձվում, վճարում է միայն ուղարկողը: «Զոլոտայա կորոնա» համակարգով փոխանցման սակագինը կազմում է փոխանցվող գումարի 1,5 տոկոսը:
Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանի խոսքերով. «Մենք գիտենք թե որքան մեծ թիվ են կազմում մեր հայրենակիցները Ռուսաստանի Դաշնությունում և ԱՊՀ այլ երկրներում, իսկ մեր Բանկի նպատակն է օգնել նրանց իրենց հարազատներին և գործընկերներին արագ, մատչելի և վստահելի համակարգերով կատարել իրենց գումարների փոխանցումները դեպի Հայաստան: Այս ոլորտում Արդշինինվեստբանկը շարունակում է համագործակցել միայն առաջատար, հեղինակավոր, փորձառու և վստահելի ընկերությունների հետ, որոնցից մեկն էլ «Զոլոտայա կորոնա» համակարգն է», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

13 Сентябрь 2010 - 07:50 AMT
Начиная с 14 сентября в головном офисе и всех филиалах столицы ЗАО «Ардшининвестбанк» начнется обслуживание денежных переводов посредством системы международных денежных переводов «Золотая Корона».
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, данная система переводов позволит клиентам совершать быстрые денежные переводы в российских рублях, долларах США, а также в евро. При этом, при получении суммы, переводимой с помощью системы «Золота корона», с получателя комиссионные взиматься не будут, платить будет только отправитель. Тариф по данной системе денежных переводов составляет 1,5% от переводимой суммы.
«Мы знаем, как много наших соотечественников находится в Российской Федерации и странах в СНГ, и задачей нашего банка является оказание помощи в переводе денег своим близким в Армению с помощью быстрых, надежных и доступных систем»,- сказал председатель правления ЗАО «Ардшининвестбанк» Нерсес Караманукян.