14 Սեպտեմբեր 2010 - 07:35 AMT
«Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի լրամշակված նախագիծը ՏՄՊՊՀ-ը պատրաստվում է ներկայացնել շահագրգիռ կողմերին:
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության իրավական դաշտի կատարելագործման նպատակով Օերնքում առաջարկվող փոփոխություններին ծանոթանալու ու նաեւ սեփական առաջարկություններն անելու հնարավորություն կունենան գործարարներն ու սպառողների շահերի պաշտպանությամբ զբաղվող հասարակական կազմակերպությունները:
Շահագրգիռ կողմերրի հետ համատեղ քննարկումների արդյունքում ստացված առաջարկներով հարստացած օրինագիծը կներկայացվի կառավարության հաստատմանը, հայտնում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:

Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении собирается представить заинтересованным сторонам доработанный законопроект РА «О защите экономической конкуренции».
Как сообщает пресс-служба ГКЗЭК, с целью усовершенствования законодательного поля защиты экономической конкуренции предприниматели и общественные организации, занимающиеся защитой прав потребителей, получат возможность ознакомиться с предложенными изменениями в законе и представить свои предложения.
После обсуждения с заинтересованными сторонами законопроект будет представлен правительству РА для его утверждения.