Սեպտեմբերի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 550 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 364 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման gինը կազմել է 364 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363,31 դրամ, սեպտեմբերի 15-ի համեմատ ավելանալով 0,08 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 474,45 դրամ է` ավելանալով 3,52 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,76 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 15-ի ցուցանիշից ավելի է 0,05 կետով, հայտնում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $550 тыс. по курсу 364 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 сентября составил 363,31 драма, увеличившись по сравнению с 15 сентября на 0,08 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 474,45 драма, увеличившись на 3,52 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,76, что меньше показателя 15 сентября на 0,05 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.