16 Սեպտեմբեր 2010 - 14:19 AMT
Արարատ կոնյակների նոր փաթեթավորումը կպահպանի Արարատի պատկերով նախկին լոգոն, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել Երևանի կոնյակի գործարանի (ԵԿԳ) մամլո ծառայությունից: «Նոր փաթեթավորումը պարունակում է նաև հատուկ մշակված լոգո, որը պատկերում է փյունիկ թռչունին և լատինական A գլխատառը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Մեկնաբանելով տեղեկատվությունն այն մասին, որ Երևանի կոնյակի գործարանը հրաժարվում է Արարատ լեռան պատկերումից, ԵԿԳ-ից հաղորդել են, որ այն չի համապատասխանում իրականությանը: Ավելին, բացի ներկայիս լոգոյից, Արարատ լեռան պատկերը կենտրոնական տեղ է զբաղեցնում թարմացված փաթեթավորման առանց բացառության բոլոր պիտակների վրա:
Այս տարի ԱրԱրԱտ կոնյակները կփոխեն իրենց փաթեթավորումը: Նոր փաթեթավորման պաշտոնական շնորհանդեսը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին Երևանում մամլո ասուլիսի ընթացքում` արտասահմանյան ԶԼՄ ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:

16 Сентябрь 2010 - 14:19 AMT
Новая упаковка коньяков Арарат сохранит прежний логотип с изображением горы Арарат, сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Ереванского коньячного завода (ЕКЗ). «Новая упаковка содержит также специально разработанный логотип с изображением птицы феникс и латинской заглавной буквы А», – говорится в сообщении.
Комментируя информацию о том, что Ереванский коньячный завод отказывается от изображения горы Арарат, в ЕКЗ сообщили, что она не соответствует действительности. Более того, кроме нынешнего логотипа, изображение горы Арарат занимает также центральное место на всех без исключения этикетках обновленной упаковки.
В этом году коньяки АрАрАт меняют упаковку. Официальная презентация новой упаковки состоится 12-го октября в ходе пресс-конференции в Ереване при участии представителей зарубежных СМИ.