Հայկական Կոնվերս բանկը նախատեսում է բանկային ծառայություններ տրամադրել «Փոստբանկի» 250 բաժանմունքներում, որոնց մեծ մասը գտնվում է երկրի մարզերում: Այդ մասին լրագրողներին մամլո ասուլիսում ասել է Կոնվերս բանկի տնօրեն Տիգրան Դավթյանը, հավելելով, որ դրանք կլինեն ավանդական ծառայություններ, որոնք տրամադրում է բանկը:
Նա հաղորդել է, որ «Փոստբանկի» առաջին բաժանմունքը բացվել է հուլիսի 2-ին Երևանում Բաղրամյան փողոցում, իսկ հետագայում ամեն տարի բացվելու է 50 բաժանմունք մինչև 2015-ը: Բացի դրանից, ընթացիկ տարվա մայիսին Ֆրանսիայի ազգային փոստային օպերատոր «Լա փոստը» և «Հայփոստը» համալիր պայմանագիր են կնքել համագործակցության մասին, որի համաձայն Հայաստանում պետք է մատուցվեն մրցունակ և բարձրորակ ծառայություններ: Պայմանագրի շրջանակներում « Լա փոստը» պետք է օգնի ներմուծել նորագույն տեխնոլոգիաներ, ուղեկցել ներդրումները, ինչպես նաև բարձրացնել «Հայփոստի» աշխատողների պրոֆեսիոնալ մակարդակը»,- ասել է «Լա փոստի» միջազգային կապերի տնօրեն ժան-Պոլ Ֆորսևիլը Երևանում: Նրա խոսքերով, Հայաստանում ընդլայնվելու է ծառայությունների ոլորտը, ինչպես նաև բարձրանալու է դրանց որակը:
Իր հերթին «Հայփոստի» գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանը հաղորդել է, որ արդեն հիմա Երևանում 100 նամակից 95-ը հասնում են հասցեատիրոջը հաջորդ օրը, իսկ եվրոպական երկրներ` երեք օրում:

17 Сентябрь 2010 - 10:03 AMT
Армянский Конверсбанк планирует предоставлять банковские услуги в 250 отделениях «Постбанка», большая часть которых находится в областях страны. Об этом сказал журналистам на пресс-конференции исполнительный директор Конверсбанка Тигран Давтян, добавив, что это будут все традиционные услуги, которые предоставляет банк.
Он сообщил, что первое отделение «Постбанка» открылось 2 июля в Ереване на улице Баграмяна, а в дальнейшем каждый год будут открываться по 50 отделений до 2015 года.
Кроме того, в мае текущего года национальный почтовый оператор Франции «Ла пост» и «Айпост» заключили комплексный договор о сотрудничестве, согласно которому в Армении должны быть предоставлены конкурентоспособные и высококачественные услуги. «В рамках договора «Ла пост» должен помочь с внедрением новейших технологий, сопровождать инвестиции, а также поднять профессиональный уровень работников «Айпоста», – сказал директор по международным связям «Ла Пост» Жан-Поль Форсевилль в Ереване. По его словам, в Армении будет расширен перечень предоставленных услуг, а также повысится их качество.
В свою очередь исполнительный директор «Айпоста» Арман Хачатрян сообщил, что уже сейчас по Еревану 95 писем из 100 доходят до адресата на следующий день, а до Европейских стран – за 3 дня.