17 Սեպտեմբեր 2010 - 11:54 AMT
Սեպտեմբերի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 72,314,913 ԱՄՆ դոլար` 362.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 71,672,365 ԱՄՆ դոլար` 363.95 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.12 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,022,435 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.41 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 20.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 30.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

17 Сентябрь 2010 - 11:54 AMT
С 11 по 17 сентября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 72,314,913 долларов США по 362.49 драмов/1 доллар США и продано 71,672,365 долларов США по 363.95 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 12,750,000 долларов США по 363.95 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,022,435 долларов США по 363.41 драмов/1 доллар США.
С 6 по 12 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 20,6 млрд. драм, а долларовых кредитов – 30,2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.