18 Սեպտեմբեր 2010 - 10:02 AMT
Սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 19:00-ին վրացական կողմը թույլ է տվել «Սպայկա» ընկերության մեքենաներին անցնել Վերին Լարսի անցակետով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտարարել ընկերության լոգիստիկայի բաժնի պետ Գևորգ Բուդաղյանը:
Ըստ նրա տեղեկատվության, այժմ Վերին Լարսը բաց է մեքենաների համար: Հաղորդագրություններն այն մասին, որ ընկերության մեքենաներին թույլ չեն տալիս անցնել անցակետը փաստաթղթերի հետ կապված խնդիրների պատճառով, չի համապատասխանում իրականությանը:
Երկու օր խաղողով բեռնված հայկական մեքենաներին թույլ չէին տալիս անցնել Վերին Լարսի հսկիչ-անցագրային անցակետը: Մեքենաների թվում կային նաև «Ջերմուկով» բեռնված մեքենաներ: Մեքենաների ընդհանուր քանակը հասնում էր 25-ի:

18 Сентябрь 2010 - 10:02 AMT
Грузинская сторона 17 сентября, около 19:00 позволила задержанным на КПП «Верхний Ларс» машинам компании «Спайка» пройти через контрольно-пропускной пункт. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net заявил руководитель отдела по логистике компании Геворг Будагян.
По его информации, сейчас КПП «Верхний Ларс» открыт для машин. Как отметил представитель компании «Спайка», сообщения о том, что машинам компании не позволяли пройти через КПП из-за возникших проблем с документами, не соответствует действительности.
Два дня подряд на КПП «Верхний Ларс» стояли машины с виноградом, который был отправлен в Россию. Число задержанных машин достигло 25. Среди них были и машины, груженные армянской минеральной водой «Джермук».