Ուղևորափոխադրումների ծավալը «Զվարթնոց» օդանավակայանով 2010թ. հունվար-օգոստոսին կազմել է 1 մլն 64 հազար 450 հազար մարդ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 938 հազարի և 841-ի դիմաց:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամլո ծառայությունը, 2010թ. առաջին 8 ամսում «Զվարթնոց» օդանավակայանով երկիր է մուտք գործել 502 241 մարդ՝ նախորդ տարվա նույն շրջանի 448 565-ի դիմաց: Մեկնածների քանակը կազմել է 560 209 մարդ՝ նախորդ տարվա նույն շրջանի 490 276 հազարի դիմաց:
2010 թվականի հունվար-օգոստոսին «Զվարթնոցով» Հայաստան է ներմուծվել 3310 տոննա բեռ և արտահանվել է 2192 տոննա բեռ 2009 թվականի նույն ժամանակաշրջանի 3321 տոննայի ու 2301 տոննայի դիմաց:
Ըստ աղբյուրի, առաջին ութ ամսում թռիչքների-վայրէջքների քանակը կազմել է 6400 2009-ի նույն ժամանակշրջանի 5527-ի փոխարեն:

21 Сентябрь 2010 - 09:14 AMT
Объем пассажироперевозок через аэропорт «Звартноц» в январе-августе 2010 года составил 1 млн. 64 тыс. 450 человек, против 938 тыс. 841 человек в аналогичный период прошлого года.
Как сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении, за первые восемь месяцев 2010 года через аэропорт «Звартноц» в страну прибыло более 502 241 человек против 448 565 человек в аналогичный период прошлого года. Число отбывших за указанный период составило 560 209 человек против 490 276 тысячи за тот же период 2009 года.
За январь-август 2010 года через «Звартноц» в Армению было ввезено 3310 тонн и вывезено 2192 тонн грузов против 3321 тонны и 2301 тонны в аналогичный период 2009 года соответственно.
Согласно источнику, за первые восемь месяцев 2010 года число взлетов-посадок составило 6400 против 5527 в аналогичный период 2009 года.