22 Սեպտեմբեր 2010 - 11:24 AMT
Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010-ի հունվար-օգոստոս ամիսներին Հայաստանում միջին ամսական աշխատավարձը ավելացել է 7.8 %-ով 2009-ի նույն շրջանի համեմատ` կազմելով 105 613 դրամ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, միաժամանակ ընթացիկ տարվա հուլիսի հետ համեմատած աշխատավարձի մակարդակը մեծացել է 7.7 %ով:
Միաժամանակ միջին ամսական աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 4.7 %ով` կազմելով 85 368 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 9%-ով` կազմելով 132 518 դրամ: Միևնույն ժամանակ, Հայաստանում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը 2010-ի հունվար-օգոստոսին 2009-ի նույն շրջանի համեմատ կրճատվել է 1.4%ով` կազմելով 82 600 մարդ: Ընդ որում` օգոստոսին հուլիսի համեմատ գործազուրկների թիվը կրճատվել է 1.7%-ով:

По предварительным статистическим данным, в январе-августе 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 7,8% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 105613 драмов. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в августе по сравнению с июлем текущего года уровень заработной платы сократился на 7,7%.
Среднемесячная заработная плата в бюджетных организациях выросла на 4,7%, составив 85368 драмов, а во внебюджетных организациях она выросла на 9%, составив 132518 драмов.
В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении на конец августа 2010 года, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, сократилось на 1,4%, составив 82600 человек. При этом в августе по сравнению с июлем число безработных сократилось на 1,7%.