22 Սեպտեմբեր 2010 - 11:52 AMT
Սեպտեմբերի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363,23 դրամ` սեպտեմբերի 18-ի համեմատ ավելանալով 0,51 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 483,35 դրամ` ավելանալով 5,07 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,71 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 18-ի ցուցանիշից պակաս է 0,02 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,750 млн. по курсу 362 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 сентября составил 363,23 драма, сократившись по сравнению с 18 сентября на 0,51 пункт. В то же время, курс 1 евро составил 483,35 драма, увеличившись на 5,07 пункта, при этом курс 1 российского рубля составил 11,71, что меньше показателя 18 сентября на 0,02 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.