24 Սեպտեմբեր 2010 - 09:19 AMT
Synopsys Armenia ընկերությունը անցել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի «Պարգևներ կորպորատիվ նվաճումների համար» մրցույթի եզրափակիչ փուլ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Synopsys Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը:
Հեղինակավոր պարգևը, որը հանձնվում է 1999 թվականից ի վեր, կարևորում է այն դերը, որը ամերիկյան ընկերությունները կատարում են աշխարհում սոցիալական կորպորտաիվ պատասխանատվության ամրապնդման գործում: Մրցույթի եզրափակչի մասնակիցներն ընտրվել են 78 ընկերությունների թվից, որոնք առաջադրել են ողջ աշխահում հավատարմագրված ԱՄՆ դեսպանները:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է հայտնվել եզրափակչի 12 մասնակիցների թվում: Մեզ առաջադրելու հիմնական պատճառը մեր ընկերության ստանձնած սոցիալական կորպորատիվ պատասխանատվությունն է: Մենք գիտենք, որ կարող ենք ավելի շատ ազդեցություն ունենալ Հայաստանում դրական փոփոխությունների վրա, քան, օրինակ, Չինաստանում: Ուստի, Հայաստանն առանձնակի կարևորություն ունի մեզ համար»,-ասել է նա: Ըստ Ռիչ Գոլդմանի, ընկերության գործունեության բոլոր ոլորտներից առանձնացվել է Synopsys Armenia-ի ավանդը երկրի կրթության ոլորտում: Ընկերության համագործակցությունը Հայաստանի բուհերի ու կառավարության հետ թույլ է տալիս պրոֆեսիոնալ կադրեր պատրաստել միկրոէլեկտրոնիկայի ոլորտում:
«Դա եզակի համագործակցություն է: Դա մոդել է, որ կիրառվում է տարածաշրջանի միայն վեց երկրներում: Կիսահաղորդիչների ոլորտն այնքան արագ է զարգանում, որ համալսարանները չեն հասցնում հետևել այդ գործընթացին: Քանի որ ընկերությունն առաջատար է կիսահաղորդչային տեխնոլոգիաների ոլորտում, ամեն տարի նորացնելով ուսամնական ծրագիրը, մենք կարող ենք վստահ լինել, որ այն լիովին համապատասխանում է ոլորտի ընթացիկ միտումներին: Աշխարհի ոչ մի բուհ չի կարող իրեն դա թույլ տալ»,-ասել է Synopsys Armenia-ի գլխավոր տնօրենը:
Եզրափակիչ դուրս եկած ընկերությունների թվում են այնպիսի խոշորագույն ընկերություններ, ինչպիսիք են Cisco (Իսրայելի ներկայացուցչությունը), Intel (Կոստա Ռիկա), Coca-Cola (Սվազիլենդ), PepsiCo (Հնդկաստան) և մյուսները: Երեք հաղթողներին 2010 թ. հոկտեմբերին կընտրի հատուկ հանձնաժողովը Հիլարի Քլինթոնի ղեկավարությամբ:

24 Сентябрь 2010 - 09:19 AMT
Компания Synopsys Armenia прошла в финал конкурса на получение “Награды за корпоративные достижения” Госсекретаря США. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил генеральный директор Synopsys Armenia Рич Голдман.
Престижная награда, которая вручается с 1999 года, отражает роль, которую американские компании играют в укреплении социальной корпоративной ответственности во всем мире. Финалисты конкурса были выбраны из 78 компаний, выдвинутых посольствами США по всему миру.
“Оказаться в числе 12 финалистов уже большая честь для нас. Основная причина, по которой нас выдвинули на эту номинацию – политика социальной корпоративной ответственности, которую мы проводим. Мы знаем, что можем оказать больше влияния на положительные изменения в Армении, чем, к примеру, в Китае. Поэтому Армения имеет особое значение для нас ”, – сказал он.
По словам Рича Голдмана, из всех сфер деятельности компании, был отмечен вклад Synopsys Armenia в образование страны. Сотрудничество компании с вузами и правительством Армении позволяет подготовить профессиональные кадры в сфере микроэлектроники.
“Это уникальное сотрудничество. Это модель, которая применяется в шести странах региона. Сфера полупроводников развивается настолько стремительно, что университеты не успевают за ней. Поскольку компания Синопсис является передовой в сфере полупроводниковых технологий, ежегодно обновляя учебную программу, мы можем быть уверены, что она полностью соответствует текущим тенденциям сферы. Ни один вуз в мире не может себе позволить это ”, – сказал генеральный директор Synopsys Armenia.
Среди финалистов такие крупнейшие компании, как Cisco (представительство в Израиле), Intel (Коста-Рика), Coca-Cola (Свазиленд), PepsiCo (Индия) и другие. Три победителя будут определены специальной комиссией во главе с Хиллари Клинтон в октябре 2010 года.