24 Սեպտեմբեր 2010 - 09:23 AMT
Տեխնոլոգիաների ArmTech 2011 տարածաշրջանային կոնգրեսը տեղի կունենա 2010 թվականի դեկտեմբերի 2-3-ը Փարիզում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Synopsys Armenia ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը: Ըստ նրա, միջոցառմանը կմասնակցեն մի քանի տասնյակ ընկերություններ, այդ թվում եվրոպական, ինչպես նաև Փարիզի քաղաքապետն ու Հայաստանի կառավարական պատվիրակությունը:
«Քանի որ այս անգամ դա տարածաշրջանային կոնգրես է լինելու, ապա ակնկալվում է, որ այն մասշտաբով ավելի փոքր կլինի, քան Հայաստանում և Սիլիկոնային հովտում տեղի ունեցած ArmTech կոնգրեսները: Մենք մտադիր ենք ArmTech 2011 կոնգրեսը կազմակերպել Հայաստանում»,-ասել է Ռիչ Գոլդմանը: Ըստ նրա, այս պահի դրությամբ քննարկվում է, թե ինչպես կարող է կառավարությունն աջակցել Փարիզում կայանալիք ArmTech-ին: Նա նաև նշել է, որ հոկտեմբերի 30-ին «DigiTec Expo» ցուցահանդեսի շրջանակներում Երևանում տեղի կունենա ArmTech մեկօրյա սեմինարը:

24 Сентябрь 2010 - 09:23 AMT
Региональный конгресс технологий ArmTech 2010 пройдет с 2 по 3 декабря 2010 года в Париже. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил генеральный директор Synopsys Armenia Рич Голдман. По его словам, в мероприятии примут участие несколько десятков компаний, в том числе и европейских, а также мэр Парижа и правительственная делегация из Армении.
“Поскольку на этот раз это региональный конгресс, то ожидается, что он будет меньшим по масштабу, чем ArmTech, который проводился в Армении и Силиконовой Долине. Мы планируем организовать конгресс ArmTech 2011 в Армении”, – сказал Рич Голдман. По его словам, на данный момент обсуждается поддержка правительства по проведению ArmTech в Париже. Он также отметил, что в рамках выставки «DigiTec Expo» 30 октября в Ереване пройдет однодневный семинар ArmTech.