24 Սեպտեմբեր 2010 - 12:39 AMT
Սեպտեմբերի 24-ին` Հայաստանի կառավարության նիստում, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ընդունվել է «Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ կանոնադրական կապիտալում ՀՀ բաժնեմասը 5,6 մլրդ դրամով ավելացմանն ուղղված միջոցառումներին վերաբերող որոշում: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:
Որոշման համաձայն, «Գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացում», «Արտադրական ենթակառուցվածքների վերականգնում» և «Շուկայավարման հնարավորություն ֆերմերներին» ծրագրերով ձեռք բերված գույքի կազմից 5,2 մլրդ դրամ, ինչպես նաև գյուղական ձեռնարկությունների և փոքրածավալ առևտրային գյուղատնտեսության զարգացման ծրագրերով ձեռք բերված գույքի կազմից 413,5 մլն դրամ արժողությամբ 76 գազաբաշխիչ համակարգեր նվիրաբերվել են հանրապետության 10 մարզերի համայնքներին։

Правительство Армении на своем заседании 24 сентября приняло решение об увеличении доли государства в уставном капитале компании «АрмРосгазпром» на 5,6 млрд. драмов. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно данному решению из состава приобретенного имущества в рамках программ «Экономическое развитие сельских территорий», «Восстановление производственных инфраструктур» и «Возможность фермерам управлять рынком» 5,2 млрд. драмов, а также из приобретенного имущества по программам развития сельского предпринимательства 76 газораспределителей стоимостью в 413,5 млн. драмов были подарены 10 общинам.