Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) Միջին Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի վարչության փոխտնօրեն Ռատնա Սահայի գլխավորած պատվիրակությանը։ Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը, հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Գիլյերմո Տոլոսան։
Կողմերը քննարկել են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կողմից իրականացվող ընթացիկ ծրագրի մանրամասներ։ Ռատնա Սահայը բարձր է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ծրագրի կատարողականի մակարդակը ի համեմատ մի շարք այլ երկրների և գոհունակությամբ նշել, որ Հայաստանի տնտեսությունը թեպետ դանդաղ, բայց վերականգնման փուլ է մտել։
Նա նաև ողջունել է ֆինանսական շուկայում կայունության պահպանման ուղղությամբ ՀՀ Կենտրոնական բանկի ձեռնարկած քայլերը։

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял заместителя директора управления Среднего Востока и Центральной Азии Международного валютного фонда (IMF) Ратну Сахай. Как сообщает пресс-служба правительства, на встрече также присутствовал постоянный представитель IMF в Армении Гильермо Толоса.
Стороны обсудили детали текущей программы, реализуемой IMF в Армении. При этом Ратна Сахай высоко оценила уровень реализации программы по сравнению с другими странами и с удовлетворением отметила, что экономика Армении хотя и медленно, но вошла в этап восстановления.
Она также поприветствовала шаги Центрального банка Армении в сторону сохранения стабильности на финансовом рынке.