24 Սեպտեմբեր 2010 - 13:24 AMT
Սեպտեմբերի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4 100 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.40 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 363.5 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 24-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 362.25 դրամ` սեպտեմբերի 23-ի համեմատ ավելանալով 0.51 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 484.69 դրամ` ավելանալով 0.7 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը սեպտեմբերի 23-ի համեմատ աճել է 0.01 կետով` կազմելով 11.72 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,1 млн. по курсу 362,4 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 363,5 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 сентября составил 362,25 драма, сократившись по сравнению с 23 сентября на 0,51 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 484,69 драма, увеличившись на 0,7 пункта, при этом курс 1 российского рубля увеличился на 0,01 пункта, по сравнению с 23 сентября составив 11,72 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.