24 Սեպտեմբեր 2010 - 13:25 AMT
Սեպտեմբերի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 53,936,068 ԱՄՆ դոլար` 362.40 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 65,090,422 ԱՄՆ դոլար` 363.68 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,350,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.14 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.07 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 13-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 16.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 28.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

24 Сентябрь 2010 - 13:25 AMT
С 18 по 24 сентября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 53,936,068 долларов США по 362.40 драмов/1 доллар США и продано 65,090,422 долларов США по 363.68 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 12,350,000 долларов США по 362.14 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 700,000 долларов США по 362.07 драмов/1 доллар США.
С 13 по 19 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 16,1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 28,4 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.