Եվրոպայի խոշորագույն բանկի, բրիտանական HSBC Holdings Plc-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մայքլ Գեոգեգանը մինչև տարեվերջ կարող է հրաժարական տալ:
Ինչպես ակնկալվում է, նրան կփոխարինի ներդրումային բանկինգի ստորաբաժանման ղեկավար Ստյուարտ Գուլիվերը: Այդ մասին հաղորդել է Bloomberg գործակալությունը՝ հղում անելով իրազեկ աղբյուրներին:
HSBC-ի ֆինանսական տնօրեն Դուգլաս Ֆլինտը տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնում կփոխարինի տնօրենների խորհրդի նախագահ Սթիվեն Գրինին: Դուգլաս Ֆլինտի պաշտոնում նշանակվել է Յեն Մըքքեյը՝ HSBC-ի ստորաբաժանումների ղեկավարներից մեկը Ասիական-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում:
56-ամյա Մայքլ Գեոգեգանն աշխատել է HSBC-ում 37 տարի, նա գլխավոր գործադիր տնօրեն է նշանակվել 2006 թվականին:

Главный исполнительный директор (CEO) британского HSBC Holdings Plc, крупнейшего банка Европы, Майкл Геогеган может уйти в отставку в конце года.
Как ожидается, его преемником станет глава подразделения инвестиционного банкинга Стюарт Гулливер. Об этом сообщает агентство Bloomberg со ссылкой на информированные источники.
Финансовый директор HSBC Дуглас Флинт сменит в должности председателя совета директоров Стивена Грина. На место Дугласа Флинта будет назначен Иэн Маккей – один из руководителей подразделения HSBC в Азиатско-Тихоокеанском регионе.