27 Սեպտեմբեր 2010 - 09:55 AMT
Սեպտեմբերի 27-ին տեղի է ունեցել 23 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT23073115 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 1 մլրդ 859 մլն 780 հազար դրամ, որից մրցակցային` 1մլրդ 759մլն 780 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 100 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 951 895 683 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 11.2998 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 11.4000 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել է 10 դիլեր և գանձապետական պահառուն:

27 Сентябрь 2010 - 09:55 AMT
27 сентября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 23-недельных облигаций серии AMGT23073115 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняли участие 10 дилеров и Казначейский депозитарий.
Спрос на ГККО составил – 1 млрд. 859 млн. 780 тыс. драмов, из них 1 млрд. 759 млн. 780 тыс. – по конкурентным заявкам, 100 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 951 895 683 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 11.2998%, при точке отсечения 11.4000%.