28 Սեպտեմբեր 2010 - 11:42 AMT
Սեպտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել 13 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT1328C104 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 190 մլն դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ140 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 50 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 488 898 083 դրամ: Ինչպես ասվում է ֆինանսների նախարարության մամլո հաղորդագրության մեջ, տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.9834 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.9834 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել է 9 դիլեր և գանձապետական պահառուն:

28 Сентябрь 2010 - 11:42 AMT
28 сентября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 13-недельных облигаций серии AMGT23073115 объемом в 500 млн. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняли участие 9 дилеров и Казначейский депозитарий.
Спрос на ГККО составил – 2 млрд. 190 млн. драмов, из них 2 млрд. 140 млн. – по конкурентным заявкам, 50 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 488 898 083 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.9834%, при точке отсечения 8.9834%.