28 Սեպտեմբեր 2010 - 12:38 AMT
Սեպտեմբերի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ն իրացրել է 6,05 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361,9 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 361,9 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 362,35 դրամ, սեպտեմբերի 27-ի համեմատ նվազելով 0,38 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 485,69 դրամ է` նվազելով 1,83 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,82 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 27-ի ցուցանիշից քիչ է 0,02 կետով, հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6,05 млн. по курсу 361,9 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 361,9 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 28 сентября составил 362,35 драма, сократившись по сравнению с 27 сентября на 0,38 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 485,69 драма, сократившись на 1,83 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,85, что меньше показателя 27 сентября на 0,02 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.