30 Սեպտեմբեր 2010 - 13:21 AMT
Սեպտեմբերի 30-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5.15 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360.65 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 360.6 դրամ: Փակման գինը կազմել է 360.6 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 30-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 361,31 դրամ, սեպտեմբերի 29-ի համեմատ նվազելով 0,45 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 492,39 դրամ է` ավելանալով 0,58 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,81 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 29-ի ցուցանիշից ավելի է 0,09 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 30 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $5,15 млн. по курсу 360,65 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 360,6 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 30 сентября составил 361,31 драма, сократившись по сравнению с 29 сентября на 0,45 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 492,39 драма, увеличившись на 0,58 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,81, что меньше показателя 29 сентября на 0,09 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.