Հոկտեմբերի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,9 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361.03 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 361 դրամ:
Ընդ որում, հոկտեմբերի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 361,08 դրամ` սեպտեմբերի 30-ի համեմատ նվազելով 0,23 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 495,37 դրամ է` ավելանալով 2,97 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,82 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 30-ի ցուցանիշից ավելի է 0,01 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,9 млн. по курсу 361,03 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 361 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 1 октября составил 361,08 драма, сократившись по сравнению с 30 сентября на 0,23 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 495,37 драма, увеличившись на 2,97 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,82, что больше показателя 30 сентября на 0,01 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.