ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բջջային կապը ապահովում է 1400 բազային կայան: Այդ մասին «Հաղթողների ակումբի» հետ հանդիպման ժամանակ հոկտեմբերի 1-ին հայտնել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Այդպիսով, 2005թ. (212 կայան) համեմատ, երբ ընկերությունը մուտք գործեց կապի հայկական շուկա, ընկերության կայանների թիվը աճել է 6,6 անգամ: Մինչդեռ, 2009-ի համեմատ օպերատորի կայանների քանակն ավելացել է 316 միավորով:
«Հաղթողների ակումբը», որը միավորում է ՀՀ նախագահի ՏՏ ոլորտում կրթական ամենամյա մրացույթների մրցանակակիրներին, ստեղծվել է 2 տարի առաջ Synopsys Armenia ընկերության աջակցությամբ:

1 Октябрь 2010 - 14:03 AMT
Число базовых станций компании VivaCell-MTC составляет 1400 единиц. Об этом в ходе встречи с членами “Клуба победителей” 1 октября сообщил генеральный директор компании VivaCell-MTC Ральф Йирикян. Таким образом, количество станций компании выросло в 6,6 раз по сравнению с 2005 годом (212 станций), когда компания вошла на армянский рынок связи. Между тем, по сравнению с 2009 годом, количество базовых станций оператора увеличилось на 316.
“Клуб победителей”, объединяющий лауреатов ежегодных образовательныхнаград в областиИТпрезидентаРАдля молодых специалистов и студентов, создан 2 года назад при содействии компании Synopsys Armenia.