1 Հոկտեմբեր 2010 - 14:06 AMT
2010 թ. սեպտեմբերի 27-ից հոկտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 75,593,535 ԱՄՆ դոլար` 361.33 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 80,754,761 ԱՄՆ դոլար` 362.52 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 23,320,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.58 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 12.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 25.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 27 сентября по 1 октября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 75,593,535 долларов США по 361.33 драмов/1 доллар США и продано 80,754,761 долларов США по 362.52 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 23,320,000 долларов США по 361.47 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,200,000 по 362.58 драмов/1 доллар США.
С 20 по 26 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 12,7 млрд. драм, а долларовых кредитов – 25,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.