Հոկտեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5 950 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 360.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 360 դրամ:
Ընդ որում, հոկտեմբերի 5-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360,76 դրամ, հոկտեմբերի 4-ի համեմատ նվազելով 0,25 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 497,09 դրամ է` ավելանալով 3,30 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,89 դրամ, ինչը հոկտեմբերի 4-ի ցուցանիշից ավելի է 0,07 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

5 Октябрь 2010 - 11:39 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $5 млн. 950 тыс. по курсу 360,04 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 360 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 октября составил 360,76 драма, сократившись по сравнению с 4 октября на 0,25 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 497,09 драма, увеличившись на 3,30 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,89 драма, что больше показателя 4 октября на 0,07 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.