«Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ն և GNG Alpha-ն ստորագրել են համաձայնագիր Հայաստանի տարածքում «Ռոստելեկոմ» ապրանքանիշով ծառայությունների վաճառքի նախագիծն իրագործելու մասին: Այդ մասին հաղորդում է «Ռոստելեկոմ» ընկերության մամլո ծառայությունը: Ըստ համաձայնության պայմանների, GNG Alpha-ն Հայաստանի տարածքում «Ռոստելեկոմ» ընկերության այնպիսի ծառայությունների առաջխաղացման և վաճառքի բացառիկ գործընկերն է, ինչպիսիք են IP-փոխանցումը, ինտերնետ մուտք գործելը և վարձույթով կապուղիներ տրամադրելը: GNG Alpha-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանի խոսքերով, հայկական շուկան ժամանակակից հեռահաղորդակցական ծառայությունների պահանջարկի մեծ պոտենցիալ ունի, և հիմա ամենաճիշտ պահն է այդ նախագծի գործարկման համար:
«Նախագիծը շատ կարևոր է երկու ընկերությունների համար, և մեր կարծիքով, նման համագործակցությունը լավագույն ձևն է մեր ընկերության ծառայությունները Հայաստանի շուկա բերելու համար»,- ասել է «Ռոստելեկոմի» փոխնախագահ Անտոն Կոլպակովը:
«Ռոստելեկոմը» Էլեկտրակապերի միջազգային միության (ITU) մշտական անդամ է: Այսօր ընկերությունը համագործակցում է 400 միջազգային օպերատորների և ընկերությունների հետ: GNG Alpha-ն 2007-ից Հայաստանում հեռահաղորդակցական կապի լիցենզավորված օպերատոր է: Ընկերությունը կառուցել է մագիստրալ օպտիկամանրաթելային մալուխ Իրանից, ինչպես նաև երկու ելք Վրաստանի տարածքով:

7 Октябрь 2010 - 10:03 AMT
ОАО «Ростелеком» и армянский телекоммуникационный оператор GNC Alpha подписали соглашение о начале реализации проекта продаж услуг под брендом «Ростелеком» на территории Армении. Об этом сообщает пресс-служба компании “Ростелеком”. По условиям соглашения, GNC Alpha является эксклюзивным партнером по продвижению и продаже на территории Армении таких услуг компании «Ростелеком» как IP-транзит, доступ в Интернет и предоставление в аренду каналов связи. По мнению генерального директора GNC Alpha Айка Фарамазяна, армянский рынок обладает высоким потенциалом спроса на современные телекоммуникационные услуги, и сейчас самый правильный момент для запуска данного проекта.
«Проект очень важен для обеих компаний, и на наш взгляд, подобное сотрудничество является оптимальной формой для вывода услуг нашей компании на рынок Армении», – заметил старший вице-президент «Ростелекома» Антон Колпаков. Он также отметил, что данный проект реализуется в рамках стратегической программы «Ростелекома» по выходу на новые международные рынки, в том числе, и на рынки стран Ближнего Востока. “Ростелеком” является постоянным членом Международного союза электросвязи (ITU), входит в Совет операторов электросвязи Регионального содружества в области связи (РСС), а также участвует в ряде других международных организаций. На сегодняшний день компания взаимодействует с 400 международными операторами и компаниями. Компания GNC-Alfa – лицензированный оператор телекоммуникационной сети в Армении с 2007 года. Компания построила магистральный оптоволоконный кабель из Ирана, а также два выхода через Грузию.