7 Հոկտեմբեր 2010 - 11:14 AMT
Հոկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել 36 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT36166112 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Ինչպես հայտնում է ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 155 մլն դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 15 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 140 մլն դրամ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 928 490 862 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 11.0024 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերութունը` 11.2581 տոկոս:

7 октября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 36-недельных облигаций серии AMGT36166112 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняли участие 9 дилеров и Казначейский депозитарий.
Спрос на ГККО составил 2 млрд. 155 млн. драмов, из них 2 млрд. 15 млн. – по конкурентным заявкам, 140 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 928 490 862 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 11.0024%, при точке отсечения 11.2581%.