Հոկտեմբերի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3 150 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 361.41 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 361.50 դրամ:
Ընդ որում, հոկտեմբերի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360,72 դրամ, հոկտեմբերի 6-ի համեմատ ավելանալով 0,25 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 503,67 դրամ է` ավելանալով 3,96 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12,15 դրամ, ինչը հոկտեմբերի 6-ի ցուցանիշից ավելի է 0,08 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

7 Октябрь 2010 - 11:17 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3 млн. 150 тыс. по курсу 361,41 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 361,50 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 октября составил 360,72 драма, увеличившись по сравнению с 6 октября на 0,20 пункта. В то же время курс 1 евро составил 503,67 драма, увеличившись на 3,96 пункта, а курс 1 российского рубля возрос на 0,08 пункта, составив 12,15 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.