2011թ. Հարավկովկասյան երկաթուղին կնվազեցնի սակագները՝ աշխատելու համար փոխադրումների ծավալների ավելացման ուղղությամբ, հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլինը Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: «Ընթացիկ տարում մենք իրավունք ունեինք բարձրացնել սակագները 27 տոկոսով, քանի որ դրամի փոխարժեքը շվեյցարական ֆրանկի նկատմամբ (որով կատարվում են բեռնափոխադրումների համար վճարումները ԱՊՀ տարածքում) 9 ամսում կրճատվել է 27 տոկոսով»,-ասել է նա:
Ընդ որում ՀԿԵՈւ-ն հայտնել է, որ ընթացիկ տարում ընկերությունն արդեն 3,1 մլրդ դրամ հարկ է վճարել պետբյուջե, ինչը 297 տոկոսով ավելի է 2009թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ցուցանիշից:

7 Октябрь 2010 - 12:31 AMT
В 2011 году Южно-Кавказская железная дорога пойдет на политику снижения тарифов с учетом того, чтобы принципиально работать на объемы перевозок, заявил генеральный директор компании Шевкет Шайдуллин на пресс-конференции в Ереване. «В текущем году мы имели полное право поднять тарифы на 27%, так как курс драма по отношению к швейцарскому франку (плата за грузоперевозки по СНГ осуществляется в швейцарских франках) за 9 месяцев текущего года сократился на 27%», – сказал он.
При этом глава ЮКЖД сообщил, что в 2010 году компания уже заплатила 3,1 млрд драмов налогов в госбюджет Армении, что на 297% больше показателя января-сентября 2009 года.