«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) նվիրեց համակարգիչներ Արարատի մարզի Զանգակատուն, Լանջառ, Լուսաշող, Դաշտաքար և Շաղափ գյուղերի դպրոցներին: Համակարգիչների հանձնման արարողությունը տեղի ունեցավ հոկտեմերի ութին` Արարատի մարզպետարանում:
«Այս միջոցառումը մեր սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության մի մասն է, որն ուղղված է աջակցելու երեխաների և երիտասարդների կրթությանը և իրականացվում է «Belline-վառ ապագա» կարգախոսի ներքո: Համոզված եմ, որ գյուղական համայնքներում կրթության որակի բարձացումը կնպաստի ամբողջ երկրի համաչափ և կայուն զարգացմանը»,- նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 2009-2010թթ ընթացքում «ԱրմենՏել» ընկերությունը Հայաստանի տարբեր շրջաններում բացել է մի քանի տասնյակ համակարգչային դասարաններ, այդ թվում` հեռահար ուսուցման առաջին դասարանը Երևանի թիվ 55 դպրոցում: Այս ամենի հետ զուգահեռ ընկերությունն իրականացնում է դպրոցների ապահովումը ինտերնետ կապով և աջակցում է կրթական հաստատությունների համար մեկ միասնական ցանցի ստեղծմանը: Բացի այդ, «ԱրմենՏել» -ն իր սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության շրջանակում պետական կրթական հաստատություններին տրամադրում է Hi Line ծառայություն արտոնյալ պայմաններով, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:

Школы пяти сельских общин Араратской области Армении получили в подарок компьютеры от компании «АрменТел» (торговый знак Beeline). Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе “АрменТел” церемония передачи компьютеров школам Зангагатун, Ланджар, Лусашох, Даштакар и Шахап состоялась 8 октября в здании областной администрации Араратской области.
«Сегодняшнее мероприятие – часть нашей общей стратегии по поддержке образования, детей и юношества, которую мы осуществляем под лозунгом «Яркое будущее с Beeline». Я уверен, что повышение качества образования в сельских регионах – это то, что обеспечит гармоничное и устойчивое развитие всей страны», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В течение 2009-2010 гг. компания «АрменТел» подарила компьютерные классы десяткам школ Армении, в том числе первый в стране интерактивный класс дистанционного обучения Ереванской школе N55. Параллельно компания реализует программу по интернетизации школ по всей стране и содействует созданию единой сети для образовательных учреждений. Также, в рамках социальной политики ЗАО «АрменТел» предоставляет учебным заведениям страны услугу Hi Line (широкополосный доступ в Интернет по технологии ADSL) по льготным ценам.