8 Հոկտեմբեր 2010 - 12:40 AMT
Հոկտեմբերի 8-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 900 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 362.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362.25 դրամ:
Ընդ որում, հոկտեմբերի 8-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 361,17 դրամ, հոկտեմբերի 7-ի համեմատ ավելանալով 0,45 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 502,24 դրամ է` նվազելով 1,43 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12,05 դրամ, ինչը հոկտեմբերի 7-ի ցուցանիշից քիչ է 0,10 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $900 тыс. по курсу 362,22 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362,25 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 8 октября составил 360,52 драма, увеличившись по сравнению с 7 октября на 0,45 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 502,24 драма, сократившись на 1,43 пункта, а курс 1 российского рубля уменьшился на 0,10 пункта, составив 12,05 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.