8 Հոկտեմբեր 2010 - 13:15 AMT
2010 թ. հոկտեմբերի 4-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 60,351,683 ԱՄՆ դոլար` 360.18 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 77,173,892 ԱՄՆ դոլար` 361.51 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 19,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360.57 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360.67 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 27-ից հոկտեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 21.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 171.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը

8 Октябрь 2010 - 13:15 AMT
С 4 по 8 октября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 60,351,683 долларов США по 360,18 драмов/1 доллар США и продано 77,173,892 долларов США по 361,51 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 19,100,000 долларов США по 360,57 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,200,000 по 360,67 драмов/1 доллар США.
С 27 сентября по 3 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 21,1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 171,3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.