11 Հոկտեմբեր 2010 - 07:49 AMT
Հոկտեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26114114 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 3 մլրդ 55 մլն դրամ, որից մրցակցային` 3 մլրդ 15 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 40 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 958 660 344 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.5297 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 9.0000 տոկոս:

11 Октябрь 2010 - 07:49 AMT
11 октября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 26-недельных облигаций серии AMGT26114114 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняли участие 9 дилеров.
Спрос на ГККО составил 3 млрд. 55 млн. драмов, из них 3 млрд. 15 млн. – по конкурентным заявкам, 40 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 958 660 344 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.5297%, при точке отсечения 9.0000%.