ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը 2010 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում տրամադրել է 13 շահումով խաղի և 3 խաղատան կազմակերպման լիցենզիա, միևնույն ժամանակ 18 շահումով խաղի և 5 խաղատան կազմակերպման լիցենզիաներն ուժը կորցրած են ճանաչվել: Այդ մասին հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում 16 շահումով խաղի, 3 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաների գործողությունը կասեցվել է, 16 շահումով խաղի, 3 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաների նկատմամբ կիրառվել է նախազգուշացում:
Ընթացիկ տարվա ինը ամիսների տվյալներով` շահումով խաղի, խաղատան և վիճակախաղի կազմակերպիչների նկատմամբ կիրառվել է տուգանք` համապատասխանաբար 12,4 մլն, 15,9 մլն և 700 հազ. դրամի չափով:
Բացի դրանցի, նշված ժամանակաընթացքում այս ոլորտից օրենքով սահմանված կարգով գանձվել է 485 մլն դրամի չափով պետական տուրք, որից 285 մլն դրամը` շահումով խաղերի, 200 մլն դրամը` խաղատների գծով: 2010թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ուժի մեջ են 92 շահումով խաղի, 10 խաղատան և 4 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաներ:

В течение января-сентября 2010 года Министерство финансов Армении предоставило 13 лицензий на организацию игр с выигрышем и три лицензии на организацию игорных домов, в то же время 18 лицензий на организацию игр с выигрышем и 5 лицензий на организацию игорных домов были признаны утратившими силу. Об этом сообщает пресс-служба министерства.
За указанный период лицензии еще 16 игр с выигрышем, трех игорных домов и одна лицензия на организацию лотереи были приостановлены. При этом по отношению к 16 лицензиям игр с выигрышем, 3 игорным домам и 1 лотерее было вынесено предупреждение.
За девять месяцев текущего года были оштрафованы организаторы игр с выигрышем, игорных домов и лотерей на 12,4 млн., 15,9 млн. и 700 тыс. драмов соответственно.
Кроме того, в установленном законом порядке из этой сферы в бюджет было выплачено госпошлин в размере 485 млн драмов, из которых 285 млн драмов – по линии игр с выигрышем, а 200 млн драмов – по линии игорных домов. По состоянию на 1 октября 2010 года на территории Армении действуют 92 лицензии игр с выигрышем, 10 лицензий игорных домов и 4 лицензии на организацию лотереи.