Երևանի կոնյակի գործարանը միջնաժամկետ հեռանկարում նախատեսում է բարձրացնել կոնյակի գինը: Այդ մասին հոկտեմբերի 12-ին Երևանում լեգենդար կոնյակի նոր փաթեթավորումը ներկայացնելուն նվիրված մամլո ասուլիսում հաղորդել է Արևելյան Եվրոպայի երկրներում և Ռուսաստանում Pernod Ricard մարքետինգի գծով տնօրեն Սիրիլ Կլակենը: Միաժամանակ նա հավելել է, որ տվյալ պահին զգալի գնային փոփոխություն չի նախատեսվում:
Փոփոխության ենթարկվել են ապրանքանիշը, պիտակը և նվերի տուփը: Նոր ապրանքանիշի վրա փյունիկը` վերածնունդի խորհրդանիշը, համադրվում է այբբենարանի առաջին տառի հետ, որը խորհրդանշում է առաջնորդություն:
Իր հերթին Pernod Ricard Armenia ընկերության ղեկավար Ալեքսանդր Ղազարյանը պարզաբանել է, որ նոր փաթեթավորումով 3 և 5 աստղանի կոնյակի գները չեն բարձրանա, իսկ առավել բարձր դասի կոնյակների գները մի քիչ կբարձրանան: Նրա խոսքերով, դա կապված է ոչ միայն նոր փաթեթավորման, այլ նաև նրա հետ, որ խաղողի գինը թանկանում է:

Ереванский коньячный завод планирует повысить стоимость конька в среднесрочной перспективе. Об этом 12 октября на пресс-конференции в Ереване, приуроченной к представлению новой упаковки легендарного конька, сообщил директор по маркетингу Pernod Ricard по странам Восточной Европы и России Сирил Клакен. При этом он добавил, что на данный момент значительного ценового изменения не предусматривается.
Изменению подверглись сам брэнд, ярлык и подарочная коробка. На новом брэнде птица феникс – символ возрождения, сочетается с первой буквой алфавита, символизирующей лидерство.
В свою очередь руководитель компании Pernod Ricard Armenia Александр Казарян уточнил, что цены на 3- и 5-звездочные коньяки в новой упаковке не повысятся, а коньяки более высокого сегмента повысятся в цене незначительно. По его словам, это связано не только с ребрэндингом, но и с тем, что закупать виноград становится дороже.