Հոկտեմբերի 17-19-ը Երեւանում ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը ՀՀ կենտրոնական բանկի եւ Հայաստանի բանկերի միության հետ համատեղ հրավիրում է ֆինանսիստների եւ բանկիրների համահայկական առաջին համաժողովը, որին կմասնակցի շուրջ 100 մասնագետ աշխարհի 10 երկրներից:
Ըստ սփյուռքի նախարարության մամլո հաղորդագրության, բացմանը կմասնակցեն ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ՀՀ կենտրոական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, ՀՀ կառավարության անդամներ եւ այլ պաշտոնատար անձինք:
Նախատեսվում են զեկույցներ «Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսական համակարգի զարգացումները. մարտահրավերներ եւ ձեռքբերումներ», «Հայաստանի բանկային համակարգը որպես back-office ծառայություններ մատուցող. սահմանափակումներն ու հնարավորությունները», «Ֆինանսական կրթության խնդիրները Հայաստանում», «Սփյուռքի մասնագիտական ներուժը ՀՀ ֆինանսական ինստիտուտների կառավարման գործընթացներում» թեմաներով:
Համաժողովի մասնակիցները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին եւ Փարաջանովի անվան տուն-թանգարան:

13 Октябрь 2010 - 09:45 AMT
Первая всеармянская конференция банкиров и финансистов пройдет 17-19 октября в Ереване. Организаторами мероприятия выступают Министерство диаспоры Армении, совместно с Центральным банком Армении и Союзом банков Армении.
Согласно сообщению пресс-службы министерства диаспоры, запланированы доклады по темам: «Развитие финансового рынка Республики Армения: вызовы и достижения», «Банковская система Армении как поставщик услуг back-office: ограничения и возможности», «Задачи финансового образования в Армении», «Профессиональный потенциал диаспоры в процессах управления финансовыми институтами РА».
На открытии примут участие премьер-министр Армени Тигран Саркисян, министр диаспоры Грануш Акопян, председатель ЦБ Артур Джавадян, члены правительства и другие официальные лица.