15 Հոկտեմբեր 2010 - 11:55 AMT
Հոկտեմբերի 15-ին Հայաստանի Այունիքի մարզի Կապան քաղաքում երկրի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը և Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը ներկա գտնվեցին «Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ի PostBank մասնաճյուղի բացմանը «Հայփոստի» վերանորոգված բաժանմունքում: Լրագրողների հետ զրույցում բանկի գործադիր տնօրեն Տիգրան Դավթյանը հայտնել է, որ քանի որ Կոնվերսբանկը Հայաստանի հարավային մարզերում մասնաճյուղ չուներ, այժմ Կապանում բացվեց PostBank-ը, որը փոստային ու բանկային ծառայություններ կմատուցի ֆիզիկական անձանց: Նրա խոսքով, մարզում գործարկվել է նաև աջակցության գրասենյակ, որն ապահովելու է երկրի հարավային հատվածում գործող PostBank-երի գործունեությունը: «Այս մասնաճյուղի բացման շնորհիվ Կապանի բնակիչների համար 11 աշխատատեղ ստեղծվեց Կոնվերսբանկում և 5 աշխատատեղ` «Հայփոստում»,- ավելացրել է Դավթյանը:
«Հայփոստի» գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանն իր հերթին նկատել է, որ նման մասնաճյուղերի բացումը թույլ կտա Հայաստանի մարզերում և մարզկենտրոններում հասանելի դարձնել փոստային ու բանկային ծառայությունները: «Ինչպես դուք գիտեք, մեր բիզնես գործառույթները կենտրոնացած են Երևանում, սակայն այժմ մենք փորձում ենք մեր ծառայությունները հասանելի դարձնել Հայաստանի մարզերի բնակիչների համար»,- ավելացրել է նա:

15 октября в городе Капан Сюникской области Армении президент страны Серж Саргсян, вице-премьер, министр территориального управления Армен Геворкян, министр транспорта и связи Манук Варданян и председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян присутствовали на открытии филиала ЗАО “Конверс Банк” – PostBank в отремонтированном отделении «Айпоста». Во время беседы с журналистами, исполнительный директор банка Тигран Давтян заявил, что так как у «Конверс Банка» в южных областях Армении не было филиалов, то сейчас в Капане он открылся как PostBank, который будет предоставлять почтовые и банковские услуги физическим лицам, и как филиал «Конверс Банка» также предоставит банковские услуги и юридическим лицам.
По его словам в области также задействован офис поддержки, который будет обеспечивать деятельность PostBank-ов, действующих в южной части страны. «Открытие данного филиала создало 11 рабочих мест для жителей Капана в «Конверс Банке» и 5 в «Айпосте», – добавил Давтян.
В свою очередь исполнительный директор «Айпоста» Арман Хачатрян заметил, что открытие подобных филиалов позволит сделать доступными в областях и областных центрах Армении почтовые и банковские услуги. «Как Вы знаете, наши бизнес функции сконцентрированы в Ереване, но сейчас мы пытаемся сделать доступными наши услуги для жителей областей Армении», – добавил он.