2010 թ. հոկտեմբերի 11-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 80,008,315 ԱՄՆ դոլար` 360.60 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 80,231,846 ԱՄՆ դոլար` 362.04 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15,650,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 450,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361.06 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հոկտեմբերի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 14.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 45.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 11 по 15 октября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 80,008,315 долларов США по 360,60 драмов/1 доллар США и продано 80,231,846 долларов США по 362,04 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,650,000 долларов США по 360,61 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 450,000 по 361,06 драмов/1 доллар США.
С 4 по 10 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 14,8 млрд. драм, а долларовых кредитов – 45,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.