Սույն թվականի հոկտեմբերի 18-ից ապահովագրական ընկերությունների կողմից վաճառվելու են ԱՊՊԱ պայմանագրեր: Ինչպես հայտնում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը, ԱՊՊԱ պայմանագրերի վաճառըք Հայաստանում կսկսվի հոկտեմբերի 18-ին: Հայտնի են դարձել «Հայաստանի ավտոապահովագրողների բյուրո» ԻԱՄ-ի կողմից ընդունված և Կենտրոնական բանկի կողմից հաստատված ապահովագրավճարների մեծությունները:
Անձնական օգտագործման ավտոմեքենաների համար, որոնց շարժիչի հզորությունը չի գերազանցում 80 լ/վ, ԱՊՊԱ պայմանագրերը կարժենան 25 հազար դրամ, 81-140 լ/վ հզորությամբ մեքենաների համար՝ 32 հազար դրամ, 141-230 լ/վ՝ 41 հազար դրամ, 231 լ/վ համար՝ 46 հազար դրամ: Առավելագույն արժեքը կազմում է 42 հազար, 53 հազար, 67 հազար, 77 հազար դրամ համապատասխանաբար: Տաքսիների համար պայմանագրի նվազագույն արժեքը կկազմի 37 հազար, 46 հազար, 58 հազար, 66 հազար դրամ, իսկ առավելագույնը՝ 61 հազար, 76 հազար, 97 հազար և 110 հազար դրամ:

15 Октябрь 2010 - 14:44 AMT
Центральный банк Армении опубликовал тарифы по обязательному страхованию ответственности, следующей из эксплуатации автотранспортных средств. Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, полисы ОСАГО страховые компании Армении начнут продавать с 18-го октября текущего года.
Стоимость полисов будет определена с учетом вида транспортного средства, возраста и опыта водителя, мощности двигателя транспортного средства, целей эксплуатации и ограниченного или неограниченного количества водителей, имеющих право управлять транспортным средством.
Минимальная стоимость полиса ОСАГО для автомобилей личного пользовании мощностью двигателя не более 80 л.с. составляет 25 тыс. драмов, 81-140 л.с. – 32 тыс. драмов, 141-230 л.с. – 41 тыс. драмов, более 231 л.с. – 46 тыс. драмов. При этом максимальная стоимость составляет – 42 тыс., 53 тыс., 67 тыс., 77 тыс. драмов соответственно. Кроме того, для такси – минимальная стоимость полиса составит – 37 тыс., 46 тыс., 58 тыс., 66 тыс. драмов, а максимальная 61 тыс., 76 тыс., 97 тыс. и 110 тыс. драмов соответственно. А для служебных машин минимальная стоимость полиса ОСАГО – 26 тыс., 33 тыс., 42 тыс., 48 тыс. драмов, а максимальная – 44 тыс., 55 тыс., 69 тыс., 79 тыс. драмов.