18 Հոկտեմբեր 2010 - 11:08 AMT
«Մենք գտնվում ենք Համահայկական բանկի ստեղծման ակունքների մոտ: Մասնագետներն արդեն համապատասխան հետազոտություններ են անցկացրել, և մոտ օրերս կնշանակվի բանկի ղեկավարը»,-լրագրողներին է ասել ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը հոկտեմբերի 17-19-ը Երևանում ընթացող Բանկիրների ու ֆինանսիստների առաջին համահայկական համաժողովու, որի կազմակերպիչներն են Հայաստանի սփյուռքի նախարարությունը, Կենտրոնական բանկն ու Հայաստանի բանկերի միությունը:
Ըստ նրա, երկրի կառավարությունը համապատասխան շենք կտրամադրի այդ կառույցին, և բիզնես ծրագրերի մշակումից հետո բանկի կառավարիչները կներկայացնեն հետագա աշխատանքներն ու ծրագրերը:

«Мы находимся у истоков создания Всеармянского банка. Специалистами уже сделаны соответствующие исследования, и в ближайшие дни будет назначен глава Банка», – сказал журналистам председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян в рамках проходящей в Ереване 17-19 октября первой всеармянской конференции банкиров и финансистов, организованной Министерством диаспоры РА совместно с Центральным банком и Союзом банков Армении.
По его словам, правительство страны предоставит данной структуре соответствующее здание, и после разработки бизнес-программ новоназначенные управляющие банка представят дальнейшие работы и планы.