18 Հոկտեմբեր 2010 - 11:26 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 17-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղ եւ մասնակցել բարերար Լեւոն Հայրապետյանի ֆինանսավորմամբ այնտեղ կառուցված նոր գյուղապետարանի, մանկապարտեզի եւ շուկայի շենքերի բացման արարողություններին:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել բարերարի ավանդը Արցախի բարգավաճման գործում՝ նշելով, որ նոր մանկապարտեզի շահագործմամբ Վանքում եւ շրջակա բնակավայրերում ավարտին կհասցվի կրթական ժամանակակից ցանցի ներդրումը, ինչը հուսալի հիմքեր է ստեղծում ոլորտի հետագա զարգացման համար:
Արարողություններին մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, կառավարության անդամներ, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր արտերկրից, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

17 октября президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Ванк Мартакертского района и принял участие в церемонии открытия новых зданий сельской администрации, детского сада и рынка, построенных на средства благотворителя Левона Айрапетяна.
Глава государства высоко оценил вклад благотворителя в дело процветания Арцаха, отметив, что открытием нового детского сада будет завершено внедрение современной образовательной сети в Ванке и окружающих населенных пунктах, что создает надежные основы для дальнейшего развития сферы.
В церемонии приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, члены правительства, другие должностные лица, гости из-за рубежа, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.