19 Հոկտեմբեր 2010 - 10:36 AMT
Հաջորդ տարի նախատեսվում է բոլոր պատգամավորներին ապահովել համակարգիչներով ու ավելացնել գործուղման ծախսերը
Հայաստանի պետկառավարման աշխատակազմերում իրականացված փոփոխություններն ազդել են 2011թ. պետկառավարման մարմինների բյուջեի ձևավորման վրա: Այդ մասին Հայաստանի 2011թ. պետբյուջեի քննարկման ընթացքում ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի և պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովների համատեղ նիստում հայտարարել է ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Պավել Սաֆարյանը:
Ըստ Սաֆարյանի, ընդհանուր առմամբ պետկառավարման մարմիններում կրճատվել է շուրջ 260 աշխատատեղ: «Դա արվել է արդյունավետ կառավարման նպատակով, ոչ թե ֆինանսական դժվարությունների պատճառով»,-ասել է Սաֆարյանը՝ հավելելով, որ ավելի լավ է ավելի քիչ քանակով պրոֆեսիոնալ մասնագետներ ունենալ և վճարել նրանց բարձր աշխատավարձ, քան հակառակը:
Իր հերթին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը, ներկայացնելով ԱԺ-ի 2011թ. բյուջեն, նշել է, որ հաջորդ տարի բոլոր պատգամավորները կապահովվեն համակարգիչներով: «Գործուղման ծախսերը կավելացվեն 106 մլն դրամով, քանի որ խորհրդարանական դիվանագիտությունը բավականին ակտիվացել է»,-ասել է նա՝ նշելով, որ, հավանաբար, 2011թ. կքննարկվի նաև ԱԺ ամբողջ շենքի վերանորոգման հարցը:

19 Октябрь 2010 - 10:36 AMT
В следующем году планируется обеспечить всех армянских депутатов компьютерами и увеличить командировочные расходы
Изменения, осуществленные в аппаратах госуправления Армении, повлияли на формирование бюджета органов государственного управления в 2011 году. Об этом в ходе обсуждения госбюджета Армении 2011 года на совместном заседании постоянной комиссии НС РА по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и комиссии по государственно-правовым вопросам заявил замминистра финансов Армении Павел Сафарян.
По словам Сафаряна, в общей сложности в органах государственного управления – законодательных, исполнительных и судебных, было сокращено 260 рабочих мест. “Сокращения были реализованы ради эффективного управления, а не из-за финансовых трудностей”, – заметил замминистра финансов Армении, добавив, что лучше держать меньшее количество профессиональных работников и платить им высокую зарплату, чем наоборот.
В свою очередь руководитель аппарата НС РА Гегам Гарибджанян, представляя бюджет армянского парламента на 2011 года, заметил, что в следующем году все депутаты Армении будут обеспечены компьютерами. “Командировочные расходы будут увеличены на106 млн драмов, поскольку парламентская дипломатия достаточно активизировалась”, – заметил он, добавив, что, возможно, в 2011 году будет рассмотрен также вопрос полного ремонта здания НС РА.